ОЛІМПІЙСЬКИЙ  УРОК

 

            Боги і богині Давньої Греції жили на вершині гори Олімп. Двадцять богів на чолі  із Зевсом зовнішньо були схожі на людей, але були, на відміну від них, безсмертними.

            Зевс був верховним божеством, володарем неба, грому та блискавок. Головний храм в вівтар Зевса знаходилися в містечку Олімпія. Саме тут проводилися Олімпійські ігри, які були присвячені Зевсу.

            За переказами їх уперше провели в 776 р. до н.е. До Олімпії прибували атлети з усіх грецьких земель. Участь в Олімпіаді була привілеєм кожного вільного  грека.

            Переможця нагороджували вінком з маслинового листя. Переможець мав право  поставити в Олімпії статую. Шана, яку віддавали олімпійському переможцю, дорівнювалась римському тріумфу – урочистому виїзду полководця.

            Змагання атлетів проводили на честь богів, кожні чотири роки. Якщо  спортивний фестиваль в Олімпії починався під час війни, то усі бойові дії  припинялися, щоб воїни могли прийняти участь у змаганнях.

            Сучасні Олімпійські ігри  відновилися з ініціативи французького реформатора в галузі освіти П”єра Кубертена. 6 квітня 1896 року на мармуровому стадіоні Афін зібралося 80 тис. глядачів, щоб привітати 311 атлетів – учасників відкриття Ігор першої Олімпіади сучасності.

            А тепер я розкажу вам про Олімпійські символи.

            Олімпійський прапор білого кольору. На ньому зображено 5 кілець різного кольору. Білий – колір миру.

            П”ять кілець – це символ дружби спортсменів п”яти  континентів: Європи -  синє кільце,  Африки – чорне, Америки – червоне, Азії – жовте, Австралії – зелене. Переплітаються кільця зліва напрво.

            Олімпійський птах – голуб, як символ миру. Випускають на волю під час церемоній, як посланця миру до всіх народів світу.

            Отже, зараз ми з вами намалюємо Олімпійський прапор.

            А зараз перевіремо як ви слухали мене уважно чи ні?

ПИТАННЯ: (За кожне питання 1 медалька)

1.                  На вершині якої гори жили боги?  (Олімп)

2.                  Скільки  було богів?  (12)

3.                  Чим нагороджували переможця? (Вінком з маслинового листя)

4.                  Якого кольору Олімпійський  прапор? (білого)

5.                  Як звали самого головного бога Древньої Греції? (Зевс)

6.                  Якого  кольору олімпійські  кільця? (чорне, синє, червоне, жовте, зелене).

7.                  Олімпійські ігри проводяться 1 раз на …. Скільки років?  ( на 4)

Як я вже і казала, що в стародані часи під час Олімпійських ігор  припинялися воїни і по всій Греції встановлювався мир, так хай в наших оселях  завжди буде мир, незалежно від ігор. Дякуємо всім за сьогоднішнє свято. До зустрічі!